ANASAYFA KURUMSAL FAALİYET ALANLARI S.S.S. HABERLER TOPHANE TAKVİM İLETİŞİM
Sosyal Yardım Etkinlikler Eğitim

Bağış Sözleşmesi

MADDE 1 - TARAFLAR
1.1 - BAĞIŞLANAN:
Ünvanı : GÖNÜLBAĞI İLİM KÜLTÜR VE HİZMET VAKFI
Adresi : Tomtom Mahallesi Kumbaracı Yokuşu, Camcı Fevzi Sk. No:10, 34433 Beyoğlu/İstanbul
1.2 - BAĞIŞÇI:
Adı Soyadı :

MADDE 2 - KONU
İşbu sözleşmenin konusu, Bağışçının belirli bir miktarda parayı online sistem üzerinden Bağışlanana bağışlamasına ilişkin hüküm ve şartların belirlenmesinden ibarettir.

MADDE 3 - HÜKÜMLER
3.1 - Bağış Miktarı:
Bağış miktarı, Bağışçı tarafından Bağışlananın internet sitesinde yer alan seçeneklerin seçilmesi suretiyle belirlenecektir.
3.2 - Bağış Yöntemleri:
3.2.1 Bağışçı seçtiği ödeme yöntemiyle bağış yapacaktır.
3.2.2. Bağış yöntemi çevrim içi (online) sistem üzerinden kredi kartı/banka kartı kullanılmak suretiyle veyahut banka hesapların EFT/havale/swift yöntemiyle yapılabilir.
3.2.3. Bağışçı dilediği bağış yöntemini seçebilir.

MADDE 4 – İPTAL VE İADE ŞARTLARI
4.1. Bağışçı yapılan bağışı iptal etme hakkına sahiptir
4.2. Bağışçı Borçlar Kanunun 295. ve ilgili diğer maddelerindeki geri almaya ilişkin şartlar oluşmuş olması halinde, bağış yaptıktan sonra yedi gün içerisinde (7 günü geçen işlemlerin iptal ya da iadesi yapılamaz.) yaptığı bağış işleminden dönerek yaptığı bağışın iadesini istediği takdirde bu hususa ilişkin bildirimini, iadesini istediği söz konusu bağışı açık ve anlaşılır bir şekilde (tarih, bağış miktarı, isim ve diğer bilgileri) belirterek durum öncelikli olarak info@gonulbagivakfi.org mail adresine iletilmelidir. Ayrıca istem halinde ilgili bilgileri içeren belgeler derneğe ait Tomtom Mahallesi Kumbaracı Yokuşu, Camcı Fevzi Sk. No:10, 34433 Beyoğlu/İstanbul adresine posta yolu ile gönderilmelidir. Dernek tarafından belirtilen koşullar sağlandığı takdirde iade kabul edilir, tazmini de bağışçının kredi kartına/hesabına veya ayrıca belirtmiş olduğu hesap bilgisine yapılır. İade edilecek meblağın geri gönderim bedeli Bağışçı tarafından karşılanır.

MADDE 5 - YETKİLİ MAHKEME
İşbu Sözleşmenin uygulanmasında, İstanbul Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri münhasıran yetkilidir.

MADDE 6 - YÜRÜRLÜK
İşbu 6 (altı) maddeden ibaret bu Sözleşme, Taraflarca okunarak, Bağışlayanın internet sitesi üzerinden elektronik olarak akdedilmiştir.